زندگينامه سرا زندگينامه سرا .

زندگينامه سرا

فاني زوبيكا طراح يك فضاپيما

فاني زوبيكا,بيوگرافي فاني زوبيكا,فاني زوبيكا طراح فضاپيما

بيوگرافي فاني زوبيكا طراح يك فضاپيما
فاني زوبيكا، مهندس هوا فضاست و در شعبه تحليل سيستم‌‌ها، در مركز تحقيقاتي ناسا كار مي‌كند.
او سالها است كه در پروژه‌هاي ناسا همكاري دارد و علاوه بر آن در دانشگاه استنفورد در مقطع دكترا در رشته هوانوردي تحصيل مي‌كند. تخصص او در حوزه طراحي ابزارهاي جديد است كه در تكنولوژي‌هاي جديد ارتباطي و هوانوردي استفاده مي‌شوند. همچنين او در كار طراحي يك فضاپيما مشاركت دارد كه مانند يك قايق در ايستگاه‌هاي فضايي حركت مي‌كند.


اين فضاپيما مي‌تواند به تنهايي حركت كند و مصدومان و مجروحان را به زمين انتقال دهد و به نوعي آمبولانسي هوايي است. به همين‌خاطر فاني و گروهش در طراحي آن دقت زيادي به خرج داده‌اند.اين فضاپيما حتي قدرت تعمير خود را هم دارد و مي‌تواند شرايط آب و هوايي را هم به نفع خود تغيير دهد.


فاني اين موفقيت‌ها را نتيجه علاقه خود به رياضيات و علوم مي‌داند و اينكه از كودكي هدفش پيوستن به ناسا بوده است.او مي‌گويد كار كردن در ناسا، روياي هميشگي من بود و چون مي‌دانستم دستيابي آن آسان نيست از هيچ كوششي فروگذار نكردم.فاني اهل آمريكاي لاتين است و وقتي همراه خانواده‌اش به آمريكا مهاجرت كرد، در يادگيري زبان مشكل داشت. همچنين از لحاظ فرهنگي نيز با مشكلاتي روبه‌رو بود.

 

 هيچ‌كس موفقيت‌هاي او را تحسين نمي‌كرد و هميشه تنها بود. تا اينكه او توانست با استفاده از بورس تحصيلي به دانشگاه برود. او بعد از آن در پروژه‌هاي ناسا همكاري كرد و بعدها به عضويت ثابت ناسا درآمد. همكارانش او را به سختكوشي مي‌شناسند و دانش و ايده‌هاي ناب او را تحسين مي‌كنند. او براي آنها سمبل تلاش و فعاليت مفيد محسوب مي‌شود.

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۰۴:۳۵:۲۰ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :