زندگينامه سرا زندگينامه سرا .

زندگينامه سرا

معرفي نوابغ كم سن و سال دنيا

زماني كه بيشتر كودكان تازه شروع به راه رفتن، حرف زدن و غذاخوردن مي كنند، آنها مسائل پيچيده فيزيك و رياضي حل مي كنند و زماني كه ديگر بچه ها مشغول بازي با همسن و سالان و خوش گذراني در پارك ها هستند، آنها خودشان را براي رفتن به دانشگاه آماده مي كنند.

 

آنها با همه هم سن و سال هايشان فرق مي كنند؛ زماني كه بيشتر كودكان تازه شروع به راه رفتن، حرف زدن و غذاخوردن مي كنند، آنها مسائل پيچيده فيزيك و رياضي حل مي كنند و زماني كه ديگر بچه ها مشغول بازي با همسن و سالان و خوش گذراني در پارك ها هستند، آنها خودشان را براي رفتن به دانشگاه آماده مي كنند. همين موضوع باعث شده است تا نام آنها به عنوان نوابغي استثنايي برايش هميشه در تاريخ ثبت شود.

 

جادوگر رياضيات

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

شاكونتالا ديوي در سال 1939 در بنگلور هندوستان به دنيا آمد. در سن سه سالگي شاكونتلا آشنايي با اعداد را به وسيله بازي با كارت هاي رياضي و تمرينات پدرش آغاز كرد. پس از مدت كوتاهي به او لقب كامپيوتر انساني و جادوگر هندي رياضيات داده شد.

 

اين استعداد او باعث شد تا حتي نامش به دلايل مختلف در كتاب گينس ثبت شود. بعضي از ركوردهاي او شامل استخراج ريشه بيست و سوم 201 رقم به صورت ذهني و توان سوم عدد 332812557 در عرض چند ثانيه مي شدند.

 

در سال 2006 او داستاني به نام سرزمين عجايب اعداد منتشر كرد كه در مورد دختري بود كه مجذوب اعداد شده و با آنها زندگي مي كرد. اين داستان بيشتر حول محور زندگي خودش مي چرخيد.

 

 

جوان ترين فارغ التحصيل دانشگاه

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ


مايكل كارني يكي ديگر از نوابغ دنيا و اهل هاوايي است كه موفق شد در سن 10 سالگي مدرك ليسانس خود را از دانشگاه آلاباما دريافت كند. پس از آن در سن 17 سالگي دومين مدرك خود را از دانشگاه واندربيلت دريافت كرد. نام او به عنوان كوچك ترين فارغ التحصيل دانشگاه حتي در كتاب گينس هم ثبت شده است. اين مدارك دانشگاهي تا سن 21 سالگي به 4 مدرك رسديه و تنها يك سال بعد او مفق به دريافت دكترا در رشته شيمي شد.

در سال 2006 كارني موفق شد در مسابقه هوش اي اوال گلدراش مبلغ يك ميليون دلار و در سال 2008 در مسابقه چه كسي مي خواهد ميليونر شود، مبلغ 25 هزار دلار برنده شود.

 

مسابقاتي كه تا به حال كمتر كسي توانسته است تا مرحله پاياني آن را بگذراند. او در سنين كودكي پس از معاينات بسيار، بيش فعال شناخته شد و به همين خاطر بيشتر روز را در خانه گذرانده و مادرش دروس مختلفي را به او مي آموخت.

 

زماني كه او چهار سال داشت تست هاي رياضي جان هاپكينز را بدون هيچ تمريني حل كرد. همين باعث شد تا تمام دوران تحصيل را در عرض 2 سال گذرانده و در 6 سالگي ديپلم گرفته و وارد دانشگاه شود.

 

كارني يكي از نوابغي است كه توانسته است در عرض چند سال، مدارك دانشگاهي مختلفي كسب كند. يكي ديگر از ركوردهاي او تدريس در دانشگاه در سن 17 سالگي است.

 

 

بزرگ ترين هنرمند قرن بيستم

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

 

پابلو پيكاسو در سال 1881 در اسپانيا به دنيا آمد. او از كودكي علاقه بسياري به نقاشي و مجسمه سازي داشت و به خاطر اينكه پدرش نيز يك نقاش صاحب نام و مشهور در آن زمان بود با استفاده از شهرت او توانست اولين نمايشگاه خود را در سن 15 سالگي در بارسلونا برگزار كند.

 

نقاشي ها و مجسمه هاي قرار داده شده در اين نمايشگاه شامل تعداد زيادي از آثاري مي شد كه او در زمان خردسالي كشيده يا ساخته بود. البته كارهاي پيكاسو در نوع خود بسيار بي نظير بودند و اين نشان از هوش و قدرت تخيل بالاي او داشت. زماني كه پيكاسو 16 سال داشت، تابلوي علم و نيكوكاري او برنده مدال طلا از نمايشگاه مالاگا و نشان افتخار از نمايشگاه ملي مادريد شد.

 

پيكاسو نقاشي هايي با سبك جديد در دنيا پايه گذاري كرد كه مهم ترين آنها سبك كوبيسم است كه در اوايل قرن بيستم به ثبت رسيد. پيكاسو بيشتر عمر خود را در فرانسه گذراند و در سال 1973 در همان جا از دنيا رفت.

 

 

باهوش ترين كودك دنيا

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

 

ويليام جيمز سيديس كودك نابغه آمريكايي بود كه در سال 1898 به دنيا آمد. او توانايي و استعداد بي نظيري در يادگيري زبان هاي خارجي و رياضيات داشت. ضريب هوشي ويليام بين 250 تا 300 بود و به همين خاطر به عنوان يكي از باهوش ترين افراد در دنيا شناخته مي شد.

 

زماني كه ويليام 7 سال داشت مي توانست به 8 زبان با تسلط كامل صحبت كند. در سن 8 سالگي او توانست با توسعه دادن يك جدول لگاريتمي جديد كه بر مبناي عدد 12 بود استعداد خود را در زمينه رياضيات ثابت كند. او يك سال بعد اين جدول را به طور كامل در دانشگاه هاروارد توضيح داده و همين باعث شد تا در سن 11 سالگي به عنوان دانشجو در هاروارد مشغول تحصيل شده و ركورددار كوچك ترين دانشجوي اين دانشگاه شود.

 

ويليام 5 سال بعد و در سن 16 سالگي از اين دانشگاه فارغ التحصيل شد. گفته مي شود كه ويليام تا زمان مرگ توانايي صحبت به 40 زبان و لهجه مختلف را داشت كه البته اين موضوع هرگز ثابت نشد.

 

 

اينشتين امرزوي

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

ژاكوب بارنت در سن 8 سالگي به عنوان دانشجو در دانشگاه اينديانا پليس مشغول تحصيل شد. ضريب هوشي او 170 و حتي بيشتر از آلبرت اينشتين است. به خاطر مقالات و محاسبات ارايه شده توسط بارنت او برنده آينده جايزه صلح جهاني دانسته شد.

 

زيرا اين پسر كه هم اكنون 13 سال دارد، در دانشگاه به عنوان يك استاد مشغول به كار است. طبقه گفته هاي مادرش، بارنت توانست كتاب جبر يك و دو، هندسه، مثلثات، ديفرانسيل و انتگرال را تنها در عرض 2 هفته به طور كامل مطالعه كرده و حتي بدون داشتن مدرس بياموزد. او در زمان ثبت نام در دانشگاه توانست مسائل فيزيك نجومي را حل كرده و تئوري نسبيت اينشتين را به طور مفصل شرح دهد.

 

 

آهنگساز شش ساله


نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

ولفگانگ آمادئوس موتزارت در 27 ژانويه 1756 در شهر سالزبورگ اتريش به دنيا آمد. در سن سه سالگي او مي توانست با تسلط كامل پيانو بنوازد و در سن شش سالگي اولين قطعه موسيقي و پس از آن اولين سمفوني را در 8 سالگي و اولين اپرايش را در 12 سالگي نوشت.

 

هوش بسيار بالاي موتزارت و استعداد به نواختن موسيقي از همان سال هاي اول تولد او به خوبي آشكار بود. به طوري كه در سن 5 سالگي او چند قطعه موسيقي با پيانو را در دانشگاه سالزبورگ و يك سال بعد در آمفي تئاتر سلطنتي وين اجرا كرد.

 

در همان سال ها بود كه به او لقب كودك نابغه داده شد. موتزارت در سن 14 سالگي به ايتاليا سفر كرد تا كار نويسندگي اپرا را به طور حرفه اي بياموزد. او در تمام طول عمر خود بيش از 600 قطعه موسيقي نوشت. موتزارت تنها 35 سال داشت كه به خاطر ابتلا به نوعي بيماري ناشناس از دنيا رفت.

 

بسياري از پزشكان در مورد مرگ او تحقيقاتي انجام دادند اما هرگز دليل اصلي مرگش مشخص نشد. بعضي آنفلوآنزا، بعضي مسموميت با جيوه و تعدادي تب رماتيسم را دليل بيماري موتزارت و مرگ او تنها در عرض دو هفته دانستند.

 

موسيقي هاي موتزارت آن قدر تاثيرگذار هستند كه تعداد زيادي از روان شناسان در مورد آن تحقيقات گسترده اي انجام داده اند. آنها معتقدند كه شنيدن موسيقي موتزارت باعث افزايش هوش شده و قدرت تجسم را به طرز چشمگيري بالا مي برد.

 

 

نابغه حامي محيط زيست

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

در حالي كه تفريح بسياري از نوجوانان 13 ساله رفتن به سينما و وقت گذراني با دوستانشان است، كولين كارلسون آمريكايي ترجيح مي دهد به كتابخانه رفته و بر معلومات خود اضافه كند.

 

او يكي ديگر از نوابغ دنياست كه در 2 سالگي مي توانست بخواند و در 11 سالگي ديپلم گرفت. او از سن 9 سالگي دروس دانشگاهي را مرور كرده و در 12 سالگي توانست به عنوان دانشجوي تمام وقت در دانشگاه كنتيكت و در رشته محيط زيست و اكولوژي مشغول به تحصيل شود.

 

كولين در سن دو سالگي پدر خود را از دست داد. اين درحالي بود كه خودش نيز از بيماري آسم و آلرژي به خوراكي هاي مختلف رنج مي برد. دليل اصلي آسم كولين زندگي در محيط آلوده بود و به همين خاطر او تصميم گرفت تا در اين رشته تحصيل كند تا شايد كودكان ديگر دچار بيماري هايي اين چنين نشوند.

 

كولين باشگاه طرفداران محيط زيست را راه اندازي كرده و هم اكنون در آنجا مشغول به كار است. او قصد دارد تحصيلات خود را در سن 22 سالگي به اتمام رسانده و مدرك دكتراي اكولوژي را دريافت كند.

 

 

سه ساله عضو منسا

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

 

سافرون پلگر دختر سه ساله اي است كه با ضريب هوشي 140 به عنوان كوچك ترين عضو انجمن جهاني تيزهوشان، منسا، شناخته مي شود. اين دختر سه ساله انگليسي با اينكه هنوز به مدرسه نرفته است اما مي تواند بنويسد، بخواند، تا 50 بشمارد و مسائل ساده رياضي را حل كند.

 

سافرون مي توانست در 18 ماهگي جملات را به طور كامل بيان كند. دني پدر 23 ساله سافرون و يك طراح وب است. او مي گويد: «ما الفبا را بدون هيچ تمرين و تنها با چندبار نشان دادن به دخترمان به او آموزش داديم. من نمي دانم سافرون چنين هوشي را از چه كسي به ارث برده است. من و همسرم و حتي خانواده هايمان انسان هاي معمولي با ضريب هوشي كاملا عادي هستيم.»

 

سافرون در مصاحبه با مدير منسا گفت: «من مي خواهم تمام روز با اسباب بازي هايم بازي كنم، ساندويچ همبرگر بخورم و نمي خواهم زودتر از موعد به مدرسه بروم.»

 

 

نوجوان حامي صلح

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ


در سال 1999 پسري 10 ساله به نام گريگوري اسميت كمك هزينه تحصيل در كالج راندالف ماكان ويرجينيا را به مبلغ 70 هزار دلار دريافت كرد. در اين مدت او توانست در رشته رياضيات و تاريخ و زيست شناسي تحصيل كند. اسميت در سن دو سالاگي مي توانست بخواند. دو سال بعد از فارغ التحصيلي اسميت با بيل كلينتون و ميخائيل گورباچف ملاقات داشته و با ارايه مقالاتي درمورد موضوعات بشردوستانه در سازمان ملل توانست 4بار نامزد دريافت جايزه صلح نوبل شود.

 

اين مقالات حاصل سفرهاي او به تيمور شرقي، سائوپائولو، روآندا و كنيا بود. زماني كه اسميت 16 سال داشت براي ادامه تحصيل در رشته رياضيات و مهندسي فضا وارد دانشگاه ويرجينيا شد تا مدرك دكتراي خود را بگيرد. او هم اكنون به عنوان مدافع و سخنگوي صلح و كودكان در سراسر دنيا شناخته مي شود.

 

 

كوچك ترين عضو ناسا

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ


كيم اونگ يونگ در سال 1962 و در كره جنوبي متولد شد و در همان سنين كودكي نامش به خاطر داشتن ضريب هوشي 210 به عنوان باهوش ترين فرد جهان در كتاب ركوردهاي گينس ثبت شد.

 

او صحبت كردن را از 4 ماهگي آغاز كرده و در دو سالگي قادر به خواندن متون ژاپني، كره اي، آلماني و انگليسي بود. سه سال بيشتر نداشت كه به عنوان دانشجوي ميهمان تعدادي از دروس فيزيك را در دانشگاه هانيانگ در كره جنوبي گذراند.

 

كيم در سن 5 سالگي مي توانست به راحتي مسائل انتگرال و ديفرانسيل را حل كند. پس از آن در سن 8 سالگي به دعوت ناسا تحصيلات خود را در آمريكا ادامه داده و به عضويت ناسا درآمد.

 

در سن 16 سالگي كيم ناسا را رها كرده و دوباره به كره بازگشت تا دكتراي خود را در رشته مهندسي عمران بگيرد. او تا سال 2007 به عنوان پروفسور در دانشگاه چانگ باك تدرسي كرده و 90 يادداشت مختلف در زمينه رياضيات و هيدروليك در مجلات علمي به چاپ رساند.

 

 

كوچك ترين وكيل دنيا

 

نوابغ دنيا , معرفي نوابغ

 

كاتلين هولتز زماني كه به عنوان دانشجو در دانشگاه كاليفرنيا مشغول به تحصيل شد فقط 10 سال داشت. او توانست در رشته فلسفه از اين دانشگاه فارغ التحصيل شود. زماني كه 15 سال داشت به مدرسه وكالت رفته بود و در سن 18 سالگي پس از گرفتن مدرك وكالت به عنوان جوان ترين وكيل كاليفرنيا شناخته شد.

 

اين درحالي بود كه كمرتين سن براي دادن آزمون وكالت و كار به عنوان يك وكيل 30 سال اعلام شده بود. پس از گذراندن اين آزمون كاتلين توانست در شركت حقوقي تروي گولد، كار خود را آغاز كند. او اين شغل را تا سال 2010 ادامه داده و پس از آن به عنوان مشاور در برنامه هاي تلويزيوني مشغول به كار شد.

 

 

5 ساله چندزبانه


ويليام رو آن هميلتون كه در سال 1805 در دوبلين ايرلند متولد شد، از همان سال هاي ابتدايي صحبت كردن، استعداد بسياري در يادگيري زبان هاي خارجي علاوه بر زبان مادري خود داشت. به طوري كه در سن 5 سالگي با تسلط كامل لاتين و يوناني را صحبت مي كرد.

زماني كه هميلتون 13 سال داشت مي توانست به 13 زبان خارجي ازجمله سانسكريت، فارسي، ايتاليايي، عربي، سوريه اي و هندي با لهجه اي كاملا شبيه مردم بومي اين كشورها صحبت كند. اما به چند زبان صحبت كردن تنها استعداد هميلتون نبود بلكه او رياضيدان و ستاره شناس ماهري نيز به حساب مي آمد.

 

در سن 15 سالگي هميلتون توانست با مطالعه درباره رياضيات فرانسوي اشتباهاتي را در محاسبات پير سيمون، ماركوئيز و لاپلاك پيدا كند. او در سن 17 سالگي تمام محاسبات انتگرال را به خوبي مي دانست. همچنين زمان ماه گرفتگي و خورشيد گرفتگي را به درستي پيش بيني مي كرد.

 

همين باعث شد تا در سن 22 سالگي به مقام استاد نجوم، رياست رصدخانه دانسينك و ستاره شناس سلطنتي ايرلند انتخاب شود.و اين درحالي بود كه هميلتون همچنان در حال تحصيل در دانشگاه بود. تئوري هاي هميلتون شامل ديناميك، كواترنيون و روش هاي مورد استفاده در فضاي سه بعدي مي شد. هميلتون در سن 60 سالگي و در سال 1865 از دنيا رفت.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۰۴:۵۴:۳۴ توسط:admin موضوع:

نظرات
نام : manicure     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the great effort.
نام : manicure     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : magnificent publish, very informative. I'm wondering why the opposite experts of this sector do not realize this. You should continue your writing. I'm confident, you have a huge readers' base already!
نام : foot pain essential oil     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : I leave a comment each time I like a post on a website or if I have something to contribute to the conversation. Usually it's caused by the sincerness communicated in the article I read. And after this post معرفي نوابغ كم سن و سال دنيا. I was excited enough to post a commenta response ;) I actually do have 2 questions for you if you tend not to mind. Could it be just me or does it look like like a few of these remarks come across as if they are coming from brain dead individuals? :-P And, if you are writing on other social sites, I would like to keep up with everything fresh you have to post. Could you make a list the complete urls of your communal pages like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?
نام : foot pain from bunion     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : My brother recommended I would possibly like this web site. He used to be totally right. This put up truly made my day. You cann't believe simply how a lot time I had spent for this information! Thanks!
نام : mayeraaompmrdxn.snack.ws     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : I need to to thank you for this great read!! I definitely loved every bit of it. I've got you bookmarked to look at new things you post…
نام : plaza.rakuten.co.jp     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : I'm gone to tell my little brother, that he should also visit this web site on regular basis to obtain updated from most up-to-date news update.
نام : http://mariequall.hatenablog.com/entry/2017/06/02/030643     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also create comment due to this good post.
نام : pamelalovas.hatenablog.com     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results. If you know of any please share. Kudos!
نام : What is limb lengthening surgery?     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Good day! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok. I'm definitely enjoying your blog and look forward to new updates.
نام : What is limb lengthening surgery?     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Everyone loves what you guys tend to be up too. This kind of clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I've incorporated you guys to blogroll.
نام : Can you stretch to get taller?     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Magnificent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just extremely magnificent. I actually like what you have acquired here, really like what you're saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I can't wait to read far more from you. This is really a terrific website.
نام : feetmiss.jigsy.com     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : It's amazing to visit this web site and reading the views of all mates about this article, while I am also zealous of getting knowledge.
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :